Trądzik różowaty – jakie zabiegi w gabinecie kosmetycznym?

Osoby walczące z problemem trądziku różowatego często nie potrafią sobie poradzić ze swoją chorobą. Jest ona dokuczliwa i przy tym niestety również nieestetyczna. Trądzik różowaty pojawia się u osób dorosłych, a niekiedy nawet u osób starszych. Jakie są jego pierwsze objawy? Co pomaga na trądzik różowaty?

Jak rozpoznać trądzik różowaty?

  • Przede wszystkim, na skórze pojawiają się zaczerwienienia. Najczęściej znajdują one swoje miejsce w centralnej części twarzy, ale niekiedy również za uszami, na szyi, dekolcie i ramionach.
  • Z czasem, pojawiają się również tak zwane pajączki, czyli pękające i rozszerzające się naczynka krwionośne.
  • U niektórych osób choroba związana jest z pojawieniem się krostek i bruzd oraz grudek, niekiedy ropnych.
  • Najczęściej towarzyszy im uporczywy świąd oraz pieczenie skóry, z którymi trudno sobie poradzić.

Z trądzikiem różowatym koniecznie należy udać się do lekarza specjalisty. Dobry dermatolog powinien zastosować odpowiednią terapię. Najczęściej proponowane są antybiotyki przyjmowane doustnie lub miejscowo, jak również niekiedy hormony. Często pacjentom zaleca się też odpowiednią dietę odkwaszającą organizm, ograniczenie przypraw, alkoholu i tytoniu. Osoby narażone na trądzik, nie mogą przebywać na słońcu, ani mrozie i wietrze oraz powinny stosować odpowiednie kosmetyki na różowaty.

Poza takimi metodami można również stosować na trądzik różowaty zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Oczywiście, powinno być to zawsze konsultowane z lekarzem dermatologiem. Powinno się również korzystać z usług najlepszych, sprawdzonych gabinetów. Dobry kosmetolog zaproponuje odpowiednią ilość zabiegów. Wszystko zależy przede wszystkim od rodzaju objawów oraz stopnia ich nasilenia. Najczęściej zabiegi stosuje się u osób, u których pojawiają już blizny po trądziku różowatym. Trądzik różowaty zabiegi w gabinecie kosmetycznym pozwalają zniwelować ich rozmiar, a niekiedy nawet się ich pozbyć. W pierwszej kolejności, proponuje się pacjentom peelingi chemiczne, aby pozbyć się wierzchnich warstw naskórka i wyrównać powierzchnię skóry. Skuteczna okazuje się być również mikrodermobrazja oraz wypełnianie blizn potrądzikowych przy pomocy kwasu hialuronowego. Koszty takich zabiegów uzależnione są od ilości ich sesji oraz od tego, na jakim obszarze skóry znajdują się zmiany. Na pewno trzeba przygotować się na wydatek minimum kilkuset złotych. W wielu przypadkach udaje się jednak skutecznie przywrócić skórze zdrowy wygląd.

W przypadku osób, u których zmiany trądzikowe nawracają dość często lub blizny po nich pozostawiły trwałe ślady, niekiedy same zabiegi w gabinecie kosmetycznym mogą okazać się za słabym rozwiązaniem. Takie osoby często kwalifikuje się do zabiegu laserowego usuwania trądziku różowatego. Ilość zabiegów zależy oczywiście od stopnia zmian na skórze. Sam zabieg nie jest bolesny i przeprowadza się go bardzo szybko. Następnego dnia można już powrócić do pracy, ponieważ na skórze mogą pojawić się jedynie delikatne zaczerwienienia oraz opuchlizna, które szybko znikają. Cena zabiegu zależy od ilości sesji, jednak trzeba przygotować się już na nieco większy wydatek. Wszystko zależy od cennika gabinetu kosmetycznego. Zanim zdecydujemy się na zabieg, warto zobaczyć w jaki sposób maskować trądzik różowaty.